W poniedziałek 11.10. nasze Stowarzyszenie Idziemy w Kulturę rozpoczęło realizację projektu „Edukacja Kulturalna w Gminie Międzyrzec Podlaski” dofinansowanego przez Fundację PZU. Jako pierwszą odwiedziliśmy Publiczną Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy.  Dzieci z klas I-III wzięły udział w warsztatach edukacyjnych dot. kultury ludowej południowego Podlasia.
Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy  Anielę Halczuk z Białej Podlaskiej – emerytowaną nauczycielkę i dyrektorkę szkoły, społeczniczkę, pasjonującą się od dziecka kulturą, sztuką i dziedzictwem historycznym regionu południowego Podlasia. W swojej karierze prowadziła liczne zespoły ludowe, współpracując zarówno w dziećmi, jak i z dorosłymi. Specjalistka w dziedzinie teatrów obrzędowych – reżyserowane przez nią sztuki wielokrotnie zdobywały wysokie lokaty podczas przeglądów. Założycielka Fundacji Korzenie i Skrzydła. Pani Anieli podczas zajęć towarzyszyła Angelika Magier – pracownica Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim.
Przez 3 godziny lekcyjne dzieci z poszczególnych klas bawiły się w sposób, w jaki wolny chwile spędzali nasi przodkowie. Dzieci bawiły się w „Czyżyka”, „Budujemy mosty” i „Lisku, lisku, gdzieś ty hasał”. Zabawom towarzyszyły wierszyki i rymowanki, wkrótce dojdą też instrumenty.
Dziękujemy serdecznie Dyrekcji za zaproszenie do współpracy, za zaufanie i otwartość!