Dzień 3 sierpnia na zakończenie „Akcji wakacje w Gminie Międzyrzec Podlaski” w Pościszach był bardzo aktywny, pełen radości, dźwięków muzyki, zabawy i integracji. O godzinie 17.00 miał miejsce przejazd Gminnej Grupy Rolkowej ze świetlicy wiejskiej GOK do Pościsz Starych i z powrotem. Gościem szczególnym była grupa Rolkowisko z zaprzyjaźnionego Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. Całość przejazdu poprowadził instruktor obu grup Mirosław Magier. Grupa przy energicznych muzycznych rytmach wróciła na ciepły posiłek w postaci kiełbasek z ogniska, przy którym dzieci i młodzież mogły się wspólni integrować i zawiązać nowe przyjaźnie. Produkty na ognisko integracyjne stanowiły wkład własny do projektu naszego Stowarzyszenia Idziemy w Kulturę, które pozyskało na nie środki dzięki dobroczynności lokalnych sponsorów – Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim, Nadleśnictwa Międzyrzec oraz firmy Warmax.

O godzinie 20.00 miała miejsce projekcja rodzinnego filmu „Był sobie pies 2” dzięki dotacji z Gminy Międzyrzec Podlaski w ramach otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych na rok 2021 przyznanej Stowarzyszeniu Idziemy w Kulturę. Na leżaczkach przed wielkim ekranem zasiadło blisko 80 widzów. Podczas filmu na każdego z uczestników projekcji czekał pyszny ekologiczny  popcorn przygotowany własnoręcznie przez pracowników GOK.

Wydarzenie miało charakter rodzinny, piknikowy i bardzo swobodny. Dzieci z chęcią zabrały się za grę w siatkówkę, animatorki Gminnego Ośrodka Kultury z/s w Wysokim zajęły najmłodszych bańkami mydlanymi oraz specjalnie przygotowanymi grami i zabawami. Dziękujemy za tak miłe zakończenie sezonu wakacyjnego i za to, że tak licznie i chętnie uczestniczycie w naszych działaniach!

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę mieszkańców Pościsz i okolic, którzy zawsze nas wspierają: Katarzyny Zienkiewicz za dostarczenie drewna, Mariusza Domańskiego za zabezpieczenie przejazdu rolkowego oraz Państwu Zaniewiczom z Halas (również za dostarczenie drewna).