10 maja 2026 roku w Kaplicy pw. św. Michała Archanioła w Przychodach odbył się XVIII Przegląd Pieśni Maryjnej – wydarzenie pełne modlitwy, muzyki i lokalnej tradycji. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, po której odbyły się prezentacje artystyczne zaproszonych zespołów i wykonawców.
Przegląd zgromadził zespoły ludowe i śpiewacze, które poprzez pieśni maryjne pielęgnują kulturę oraz duchowe dziedzictwo regionu. Wydarzenie otworzył Zespół Ludowy „Echo” z Przychód – organizator przeglądu. Łącznie na scenie zaprezentowało się 12 wykonawców.
W wydarzeniu udział wzięli:
- Zespół Jutrzenka z Rogoźnicy z Kapelą „Retro”
- Zespół Ale Baby z Berezy
- Zespół Sami Swoi z Tłuśćca
- Zespół Leśne Echo z Zaścianek
- Zespół Złota Jesień z Berezy
- Zespół „Przedmieścianki” z Rzeczycy
Gościnnie, spoza terenu gminy Międzyrzec Podlaski, wystąpili:
- Zespół Kalina z Wygnanki
- Zespół Tęcza z Brzozowicy Małej
- Zespół Malwy z Komarówki Podlaskiej
- Zespół Cykady z Derewicznej
- Zespół Zorza z Polskowoli
- Piotr Struczyk
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za piękne występy, wspólnie stworzoną atmosferę oraz kultywowanie tradycji pieśni maryjnej.
Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów i partnerów wydarzenia:
- Jan Brodawka – prezes Zakładów Mięsnych KAROL w Strzakłach
- Jerzy Wysokiński – prezes Zakładu Wyrobów Wędliniarskich Wysokie s.c.
- Konrad Wysokiński – firma K.W. Wysokiński
Dzięki ich wsparciu wydarzenie mogło odbyć się w wyjątkowej atmosferze wspólnego świętowania muzyki, tradycji i lokalnej wspólnoty.


















